Juhatuse esimees on vaimuliku parim abiline ja vastupidi
(Lisatud video)
/ Autor: Liina Raudvassar / Rubriik: Elu ja Inimesed, Portreelood / Number: 20. november 2024 Nr 43 /
Tallinna Püha Vaimu koguduse juhatuse esimees Ülle Gunin, kes valiti tänavu EELK aasta juhatuseesimeheks, muheleb, et peaks Tallinna Kaubamajale koondamise eest aitäh ütlema – nüüd saab ta pühenduda kirikutööle, mis talle aastatega ongi tõeliseks kutsumuseks kujunenud.
Ta võtab enda sõnul mütsi peast nende juhatuseesimeeste ees, kes kirikutööd põhitöö kõrvalt teevad. Enamik teeb. Teab omast käest, kui keeruline on ennast jagada. Eriti kui süda tõmbab kirikusse ning mõistus käsib teha seda, mis leiva lauale toob.
Ja eriti siis, kui tööandja päris hästi aru ei saa, mida tähendab vabatahtlik panus kiriku heaks. Ülle teab, sest on ise seda kogenud.
Pühendudes kirikutööle
Ta räägib, et töötas enne jäägitult kirikutööle pühendumist kaubamaja ostuosakonna avatud saalis. Olles juba koguduses juhatuse esimees pidi ta tihtilugu tööl olles koguduseelu küsimustega tegelema ning enda sõnul võis just see ka saatuslikuks saada ja ta koondamisnimekirja tõsta.
„Sekretär vahel helistas, et vaja allkirja anda. Või ka et keegi on tulnud koguduse kantseleisse ja soovib juhatuse esimehe jutule,” jutustab Ülle Gunin ning märgib, et just see sillutaski tee suure koondamise hammasrataste vahele.
Töö eest palk
Aga tal ei ole töö kaotusest kahju. Omal kombel oli see jumalik ettehooldus – nüüd saab ta keskenduda sellele, mis huvitab ning milles ta õnnestub.
Küll aga soovib Ülle alla joonida ühe mõtte. Õieti ettepaneku kirikuvalitsusele – juhatuse esimehe amet võiks tema sõnul olla tasustatud töö. „Kasvõi 100–150 eurot kuus aitaks seda ametikohta väärtustada. Annaks sõnumi, et seda tegevust nähakse tööna. See aitaks ka tegijal seda selgemini tööna võtta,” arutleb Ülle.