Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uudiseid praostkondadest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Pärnu praostkond

Audru ja Tõstamaa kogudusel uus õpetaja
Audru kogudus kuulutati vakantseks novembri alguses ja alates 1. veebruarist on konsistoorium kinnitanud õpetajaks Lembit Tammsalu (46). Samast kuupäevast on ta määratud Tõstamaa koguduse hooldajaõpetajaks.
Kuna Lembit Tammsalu elab Pärnus alates 2018. aasta augustist, siis suurt elumuutust uute koguduste teenimine ei tähenda. „Eelkõige muutub logistika lihtsamaks. Pärnus on mul ka teine töökoht, olen Raeküla koolis ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja. Lääne praostkonnas loobusin Kullamaa koguduse teenimisest, ent jätkan Varbla ja Hanilaga. See tähendab, et kahel pühapäeval kuus on kaks jumalateenistust ja kahel kolm,“ andis õpetaja Tammsalu ülevaate oma töökoormusest.
„Audrus on juhatusega kohtutud ja esimene jumalateenistus peetud. Rõõmu tegi, et kohal oli 15 inimest. Võiks ju arvata, et Pärnu külje all asuvas paigas käib kirikus rohkem inimesi, ent tegu on siiski maakohaga. Jumalateenistused toimuvad hetkel kohalikus seltsimajas, kuhu on sisse seatud talvekirik. On soov alustada ka lastetööga. Kuidas õnnestub, eks näis,“ jagas Tammsalu esimesi kogemusi ja plaane. Rõõmustatakse ka, et muinsuskaitseamet on omandireformi reservfondist Audru kiriku pikihoone katuse restaureerimiseks äsja eraldanud 71 539 eurot. Veebruari esimesel täisnädalal alanud remont kestab mai lõpuni ja töid teeb OÜ Rändmeister.
Introduktsiooniteenistuse aeg veel paigas pole. „Kuna kirik on praegu külm, siis ootame soojemat aega, et oleks valgem ja päikesepaistelisem,“ tähendas Audru koguduse õpetaja Tammsalu.

Tallinna praostkond

praostkonnauudis 1
Kaarli kooli juurdeehitus, mis sai alguse mullu juunis, on jõudnud sisetöödeni. 2 x Erakogu

Kaarli kooli juurdeehitus ja ainulaadne annetusseade
Tallinna Kaarli koguduse elu on sündmusterohke. Teoksil olevast suurim on 2013. aastal avatud Kaarli kooli juurdeehitus, mis sai alguse mullu juunis. „Kool kasvab, hetkel on ruumid kahele kooliastmele, ent soovime saada põhikooliks. Olemasolevale koolimajale ehitasime peale kaks korrust. Maja on katuse all ja sisetööd käivad. Kui jätkub annetajaid, toetajaid, siis võiks uue kooliaasta alguseks juurdeehitise enam-vähem valmis saada. Esimesed klassid loodame uhiuutesse ruumidesse kolida veebruari lõpus. Ruutmeetreid lisandub umbes 600,“ andis Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus ülevaate.
Uude koolimajja tuleb 15 klassiruumi, raamatukogu, terrass-õueala, võimla/saal koos riietus- ja duširuumidega, tööruumid õpetajatele, tugispetsialistidele ja juhtkonnale. Ehitustöid teeb Industriaalehitus ja omanikujärelevalvet Kattero Group OÜ, projekti tegi Sammas arhitektuuribüroo. Ehitustööde rahastamiseks võttis kogudus miljon eurot laenu ja avatud on spetsiaalne annetuskeskkond www.kaarlikooliheaks.ee.
Teise uudisena tõstis õp Aus esile, et detsembris käivitus kirikus digitaalne annetuskeskkond, mille kaudu saab pangakaarti kasutades toetada kogudust. „See on tõesti vahva ja ainulaadne Eestis. Tegemist on omaette seadmega. Kirikus on ekraan, kus inimene saab valida, millist annetust soovib teha. ID-kaarti sisestades isikustatakse toetus, olgu see siis liikmeannetus, mõnda koguduse töövaldkonda toetav või pühapäevane annetus. Isikustatud annetuselt saab tulumaksu tagasi. Seade sündis koostöös firmaga Ektaco,“ rääkis Jaak Aus, lisades, et tema pakkus idee välja ja firma leidis tehnilise lahenduse.
Sarnane iseteeninduskassasüsteem on kasutusel näiteks parvlaevades, kus inimesed saavad osta hamburgereid ja jooke. Koostöös muudeti kaubad annetusteks. „Seade on hästi vastu võetud. Masin oli üsna kulukas ja kindlasti pole see väikeste koguduste teema. Kasutajaid võiks olla sadu, et ta end ära tasuks,“ sõnas Aus kokkuvõtteks.

Pildigalerii:

praostkonnauudis 2
Kaarli kirikus saab ainulaadse seadme abil teha annetusi.