Uus õppeaasta uues koolimajas
/ Autor: Tiiu Pikkur / Rubriik: Uudised / Number: 6. september 2017 Nr 35 /
Tallinna Toomkooli üsna suureks paisunud pere, lastevanemad ja külalised said 1. septembril osaliseks märgilisele sündmusele – peapiiskop Urmas Viilma õnnistas kooli uue hoone Rüütli tänav 4.
Seitse aastat tagasi alustanud kool mahtus mitu aastat Apteegi tänava majja. Suurenev koolipere sundis uut maja otsima. Selgus, et Tallinna Ülikooli ajaloo instituudi maja Rüütli tänaval jäi tühjaks. Toomkool sai seitsmeks aastaks rendile osa nende kinnistust ehk Rüütli tn 4 hoone. Apteegi tänavale jäävad 1.–3. klassid ning 4. kuni 7. klassid on Rüütli tänaval.
„Meie kooli jaoks on tänane päev oluline seetõttu, et avasime III kooliastme ehk meil on nüüd ka seitsmes klass,“ räägib direktor Egle Viilma. „Kevadel saime haridus- ja teadusministeeriumilt kinnituse, et I ja II kooliaste on meil tähtajatu koolitusloaga, III aste on esialgu kolmeaastase tähtajaga – see on põhikooli lõpuni. Loodetavasti saame ka sellele tulevikus tähtajatu koolitusloa.“
Ruumi lahedamalt
Rüütli tänava kolmekorruselisse majja kolimine oli koolile suureks kergenduseks. Nooremad klassid said huvitegevusteks ruumi juurde ja uues majas ka on ruumi rohkem.
„Uues hoones on käsitööklass, õpilased saavad kohapeal süüa. Meil on väike aula, millest oleme kogu aeg puudust tundnud,“ tutvustab direktor maja. „Siin saavad balletitunnid toimuda, nädalasisesed hommikupalvused, alustame uute huviringidega: kandlemäng, rahvatants, matemaatika- ja nuputamisring jm. Kooli tugevus on meie mudilas- ja lastekoor, kellega ka laulupeol käisime.“
Direktori sõnul ei vajanud maja suurt remonti, kuid mõned seinad tuli maha võtta, et klassiruumid oleksid sobiva suurusega. Klassides vahetati ka kogu valgustus välja, teised tööd olid kergemad. „Lastevanemad on üles näidanud suurt abi: kes tuli appi kolima, kes annetas mööblit. Me oleme tegelikult kogu selle maja mööbli saanud annetustena mitmelt poolt,“ rõõmustab direktor. „Abi on olnud suur. Ei tohi ka unustada meie endi õpetajaid, kes on siin palju tööd ära teinud, et maja näeks välja selline, nagu ta on.“
Lapsevanemad Hanna ja Veljo Kaptein toovad sel aastal kooli oma viielapselisest perest kolmanda lapse – Johannes alustab eelkooliga, Saara käib 6. ja Benjamin 3. klassis. „Toomkoolist on meil ainult positiivsed kogemused,“ räägivad Kapteinid. „Oleme lapsevanematena väga rahul. Ka meie lapsed on väga rahul, sest nad lähevad kooli ja tulevad sealt ikka rõõmuga.“
Haridus on ime
Peapiiskop Urmas Viilma tuletab meelde emeriitprofessor Ülo Vooglaiu tõdemust, et haridus on ime, sest keegi ei suuda seletada, kuidas üks inimene saab haritud inimeseks ja teine mitte. „Imed kuuluvad Jumala valdkonda ning inimestena teeme hästi, kui hoiame oma meeled ja südamed imedele avatud,“ leiab peapiiskop.
„Meie ülesanne on luua võimalikult head tingimused, et laps kasvaks inimeseks, kes austab nii Jumalat kui ligimest. Me loodame, et õpetame lapsi üksteist märkama. Oleme tänulikud, sest see on Tallinna Toomkooli seitsmes 1. september ja selle kooli areng on olnud imeline. Täpselt samasugust imelist arengut teevad läbi nii Kaarli kool kui Tartu luterlik Peetri kool.
See näitab, et teeme õiget asja ja Jumal õnnistab meie tööd. Muidu ju poleks neid lastevanemaid, kes oma lapsi siia toovad. Ma arvan ka, et nende koolide vilju näeme aastate pärast. Lapsed õpivad kirikut tundma, harjuvad sellega ja tõenäoliselt leiavad tee sinna ka täiskasvanuna,“ on Urmas Viilma lootusrikas.
Tiiu Pikkur
Tallinna Toomkool
Õpilasi 190
Personal ligi 40 inimest, neist 25 õpetajat
Esimesed andmed Tallinna Toomkoolist aastast 1319
Kool taasavati 1. septembril 2011