Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Väärtustades kirikulaulu uurimist ja propageerimist

/ Autor: / Rubriik: Portreelood, Uudised / Number:  /

III järgu Teeneteristi pälvib peapiiskopilt muusikateadlane Toomas Siitan (pildil).

Toomas Siitan oli Eesti Hümnoloogia Seltsi esimene ja ühtlasi viimane esimees aastatel 2001–2013. Selts ühendas inimesi, kes huvitusid kirikulaulust, selle praktikast, ajaloost ja teooriast. Ja kuigi seltsi tegevusaeg jäi lühikeseks, oli sel oluline roll nii erinevate ürituste, sh rahvusvahelise hümnoloogiakongressi korraldamisel Tartus. Seltsi eestvõttel ilmus kakskümmend aastat tagasi „Kiriku laulu- ja palveraamatu“ 10. aastapäevaks hümnoloogiakogumik „Kelle laule me laulame“.

Seltsi raames tegutseti aktiivselt: aastatuhande alguses oli Viljandi Pauluse kirikus koraalimaraton, koostöös kultuurikolledžiga olid kirikumuusik-muusikaõpetaja erialapäevad teemal „Lauluraamat kirikus ja koolis“ (2002), toimus hümnoloogiakonverents (2003) jpm. Samal ajal kuulus Toomas Siitan Rahvusvahelise Hümnoloogiaühingu juhatusse (1993–2005).

Toomas Siitan on tegutsenud paljude kollektiivide dirigendina, ta on kaitsnud 2003 doktoritöö koguduselaulu ümberkujundamisest XIX sajandi II veerandil Balti kubermangudes, teda on tunnustatud erinevate auhindadega, sh EV Valgetähe IV klassi ordeniga.

RITA PUIDET