Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viljandi praost valiti peapiiskopikandidaadiks

/ Autor: / Rubriik: Peapiiskopi valimised 2015, Uudis / Number:  /

Kümme aastat Viljandi praostkonna koosseisus olnud Taagepera kogudusel oli au võõrustada 30. aprillil Viljandi praostkonna 14 koguduse sinodisaadikuid.
Praostkonna aasta töötegija aunimetuse pälvis Kõpu koguduse õpetaja Hedi Vilumaa. Tunnustust, millega kaasneb ka rahaline preemia, üle andes nimetas praost Tiitus, et kuigi õpetaja Vilumaa tubli töö vilju on kogeda nii Kõpu koguduses kui kirikus laiemalt, tõi selle aasta tunnustuse ennekõike koostöös Viljandi muuseumiga korraldatud näitus «Igaviku märgid – sümbolitesse talletatud tarkus», mis kajastab kristlikke sümboleid Viljandi praostkonna kirikutes.
Praostkonna kirikusõbra tiitli pälvis maakonnalehe Sakala ajakirjanik Egon Valdaru, kes on möödunud aastal palju kirjutanud praostkonna kogudustest ning kirikuelu sündmustest, tõstes selle kaudu laiema avalikkuse ette kiriklikku temaatikat.
Oodatud päevakorrapunkti all võttis sinod 22 poolthäälega vastu otsuse seada praostkonna poolt peapiiskopikandidaadiks praost Marko Tiitus (42), kes on Viljandi Jaani koguduse õpetaja alates 2005. aastast ning Viljandimaa praost alates 2007. aastast. Lisaks teenib ta hooldajaõpetajana Halliste Püha Anna kogudust ja on usuteaduse instituudi praktilise teoloogia lektor. Tiitus õpib Tartu ülikooli usuteaduskonna doktoriõppes ja on Viljandi linnavolikogu liige.
Liina Raudvassar