Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vilma Männikut aitab edasi huumorimeel

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Märksõnad:  / Number:  /

Igal hommikul ärkab Vilma Männiku (pildil) oma Tõstamaa-kodus tänuliku meelega ega unusta palvetamast. Ustavuse eest kirikule ja pikaaegse töö eest koguduses tunnustab peapiiskop teda nelipühal EELK aukirjaga.

Vilma jääb küll tagasihoidlikuks, ent soostub siiski endast rääkima ja teeb seda kadestamisväärse huumorimeelega. Ta meenutab, et läks 2. klassis pühapäevakooli ja imestab isegi, et see pidi ikka suur tahtmine olema, sest tunde peeti kodust neli kilomeetrit eemal. Aga kangust on tema eluaeg täis olnud, ju see on päritud kihnlasest isalt.
Oma kuuendal sünnipäeval pandi ta lambakarja ja sealtpeale on ta tööd teinud: olnud Tõstamaal sidejaoskonna telefonist, töötanud apteegis, ka karjalaudas, et suuremat pensioni saada. Pole ära põlanud labidat ja kirvest kätte võtta, nüüdki on tal salat ja sibul ja muu kraam kasvumajja külvatud, aknast välja vaadates unistab aga maasikate puhastamisest.
«Niisugune meel on mulle sisse loodud. Lilli ka istutan ringi, et neid paari aasta pärast täies õies näha,» ütleb Vilma, kes 3. juunil saab 86. Naljatamisi lubab ta veel kaua elada, sest isa sünnipäeva puhul löödud Kihnus kella 105 korda. Aga natuke kade on ta isale ka, et too teda ega õdesid-vendi korralikult laulma ei õpetanud. Nii on Vilma laulnud põhiliselt koguduse kooris, ikka teistega koos. Aga laulusõnad on hästi meeles.
Vilma on olnud üks Tõstamaa kiriku taastajaid ja on pikka aega kuulunud koguduse juhtorganitesse. Praegu on ta revisjonikomisjoni liige ja vaatamata kehvale tervisele sage kirikuline ning kiidab hästi südamlikku koguduse õpetajat. Talle meeldib hommikul vara ärgata ja vaadata, kuidas suvel kastepiisad päikese käes sillerdavad.
Oma praeguse elu kohta ütleb kaks aastakümmet lesepõlve pidanud kahe tütre ema ja viie lapselapse vanaema, et «kui tervet päeva enam ei jaksa, siis teen pool päeva». Ikka huumoriga. «Vilma on väga avatud, sõbralik ja ustav koguduseliige,» kinnitab koguduse õpetaja Tiina Janno.
Rita Puidet