Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

In memoriam Peeter Animägi

/ Autor: / Rubriik: Järelehüüe, Teated / Number:  /

In memoriam

Peeter Animägi

9.2.1942–16.10.2020

Peeter sündis Tallinnas. Isa Peeter võeti enne poja sündi 1941. aastal juba tööpataljoni ja sinna ta jäi. Oma isa ta ei näinud. Peeter kasvas ema Ilve ja vanavanemate hoole ja armastuse keskel Kohila lähedal Keila jõe äärses maamajas, kus peeti loomi ja tehti rasket põllutööd. Vanaema Pauline andis oma peened maneerid, täpsuse ja korrektsuse töö­de ning asjaajamiste puhul, mida ta tsaari õukonna liikme teenrina oli omandanud, edasi ka Peetrile. 

Peetrit iseloomustab täpsus, kord ja põhjalikkus. Kui lubatud, siis tuleb teha. Ta lõpetas lähedal asuva Kohila keskkooli. Kooliajast sai alguse klass­­i­kaaslaste eluaegne sõprus, veel 1. oktoobril külastasid Peetrit tema klassikaaslased. Õpingud jätkusid EPAs põllumajandustehnika inseneri erialal, mille ta lõpetas 1965. a. 

Peeter ja Aime kohtusid esimest korda üliõpilas­male­vas Kasahstanis. Läks veel natuke aega, kuni noored 1968. aastal abiellusid. Abielu registreeriti Võrus, kuid laulatust tol korral toimuda ei saanud. Peeter töötas Rapla EPTs ja Aime Rapla keskkoolis. Perre sündisid lapsed Tanel, Angela ja Tamur. Peetrit ja Aimet on õnnistatud kaheksa lapselapsega. 1985. aastal toimus Räpina kirikus risti­mine, leeritamine ja laulatus – kõik korraga. 

Elu jooksul tuli vahetada mitmeid elukohti, sest Peeter oli hinnatud töötaja ning teda oodati erineva­tes töökohtades. Ta on töötanud Türi ja Põlva EPTs, 1974–1992 põllumajandus­ministeeriumis osakonnajuhatajana, Draamateatris peainsenerina, Harju maakohtus haldusdirektorina, Võhandu Põllu­majan­duse OÜs töökoja juhatajana, Osula koolis majandusjuhatajana.

1992. a vahetasid nad Saue korteri Sõmerpalu vallas Mustassaare külas oleva maja vastu. „Tahtsime maale tulla, Jumal juhatas meid siia. Nüüd teame, et Heimtali Peetri kiriku ülesehitamiseks.“

Aime ja Peeter tulid Tallinna Kaarli kogudusest üle Urvaste koguduse liikmeteks. Nende suu­reks elutööks oli taastada tühjana seisnud Heim­­­tali kirik Jumala auks ja kiituseks. Kirik sai pühitsemisel endisest Peetrimõisa kirikust ni­me Peetri kirik. Peeter kuulus palju aastaid Sõ­­mer­palu valla volikokku ja panustas väga palju ener­giat kogu­konna kristlikku arengusse. Samas oli ta Urvaste koguduse juhatuse aseesimees ja kiriku­va­nem. Ta on pälvinud EELK Teeneteristi III järgu, vali­tud Sõmerpalu valla aukodanikuks. Peeter on olnud hingega kirikumees. Täname Jumalat Peetri eest.

Urvaste kogudus ja õpetaja Üllar Salumets

Ärasaatmine toimub Heimtali kirikust reedel, 23. oktoobril algusega kell 10 ja muldasängitamine kell 16 Tallinna Liiva kalmistule. 

Hüvasti saab jätta ka Heimtali kirikus neljapäeva, 22. oktoobri õhtul kell 17–18.