Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kiriku videouudistest valmis mosaiikvideo

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100, Kuula ja vaata, Uudised, Video / Number:  /

Eesti Kiriku juubeli puhul toimunud Eesti Kiriku päeval esitleti videouudiste mosaiikfilmi. Filmi pani kokku video- ja audiospetsialist Joonas Taniloo koostöös peatoimetaja Liina Raudvassari ning toimetaja Kätlin Liimetsaga.

Eesti Kirik alustas videouudiste tegemist 2021. aasta sügisel. Selleks loodi oma Youtube’i kanal (https://www.youtube.com/@eestikirik5283). Esimene video postitati kanalile 6. oktoobril 2021. Eesti Kiriku päevaks, 1. detsembriks oli valminud 51 videot. Kahe aasta ja ühe kuuga on Eesti Kiriku kanalil olnud 11 000 vaatamist ja kokku on videouudiseid vaadatud 609,7 tundi.

Videouudiste lisandumisega sai toimetuse liikmeks video- ja audiospetsialist Joonas Taniloo. Ta alustas 2021. aastal Eesti Kiriku praktikandina, tehes Tartu ülikooli kõrvaleriala digihumanitaaria kursuse praktikat toimetuses. „Hästi palju on tulnud õppida video kaudu loo jutustamist. Teiseks on olnud rohkelt huvitavaid kohtumisi inimestega ja sündmusi, millest olen tänu kajastamisele saanud osa võtta,“ vaatab Joonas Taniloo tagasi ja lisab, et ehkki videouudiste monteerimine on kohati väga tehniline, siis paelub teda sisu. Sisu mõistmisel on kasu teoloogia õpingutest Tartu ülikooli usuteaduskonnas, mille bakalaureuseõppe ta lõpetas 2023. aastal.

Eesti Kiriku 51 videouudist olid aluseks, et mosaiikvideo kokku panna. Mosaiikvideo koosneb erinevatest osadest. Saab näha sel perioodil vaadatuimaid videoid ehk TOP 10t; toimetuse liikmete tutvustust; lõiku, kus EELK vaimulikud avaldavad, miks ja kas tasub üldse Eesti Kirikut lugeda, ja temaatiliselt koondatud väljavõtteid videouudistest. Video lõpeb lustlikult ehk tegijail juhtub ehk osa saab uudiste tegijate apsudest.

Kätlin Liimets