Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Elu väikesel hingemaal

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Jõgeval
Betti Alveri sünnimajja Jõgeval rajatud muuseumis poetessi papist kuju juures: Sirje Semm (paremalt), Rita Puidet, Kätlin Liimets ja Liina Raudvassar.Eesti Kirik

On hingedeaeg, mardipäev, isadepäev, loetlesid pühapäevakoolilapsed päevakohaseid märksõnu ja õpetaja lisas, et 10. novembril on ka usuisa Martin Lutheri sünnipäev. Aknast välja vaadates leiti, et paremat aega hingede rändeks ei ole ega tule: vaikne, pehme, hämar, uduvihmane.
Möödunud nädalal, kui Eesti Kirik jätkas koguduste külastamise traditsiooni, peatusime Tartust Laiusele sõites Betti Alveri muuseumis Jõgeval. Rõõmuga lasime ennast muuseumi juhatajal Toomas Murul Betti väikesele hingemaale talutada. Saime kuulda, et Alveri 110. sünniaastapäevaks 2016. aastal valminud püsiekspositsioon „Valguses ja varjus“ markeerib poetessi elus helget ja varjulist poolt nõnda, et 1906–1940 õnnelikud eluaastad on valges toas ning valulised ajad alates okupatsioonist pimendatud ruumis.
Kuulsime sedagi, et 21. novembril kell 12 toimub samas Betti Alverile, kelle sünniaastapäev on 26. novembril, pühendatud üritus, kus ettekannetega esinevad Kristi Metste ja Vallo Kepp.
Liina Raudvassar