Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Harkujärve kirik toimib kogukonnakirikuna

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Mul on hea meel, et inimesed on meid omaks võtnud, et kirikuhoone on soe ja lisaks pühapäevastele jumalateenistustele on toimunud kümneid muusikalisi üritusi suuremate kollektiivide ja üksikesinejate toel. Eelmisel aastal ristiti kirikus seitse inimest. Missiooniks on taastada Harkujärve kirik kogukonnakeskusena ning jäädvustada sellega Aino Järvesoo mälestus.
Viiel päeval nädalas on avatud päevakeskus ning lastehoid Inglitiib pakub lastele sõbralikku arengukeskkonda. Alustati ka õhtuhoiuga, kuhu eelneval kokkuleppel on võimalik tuua lapsed näiteks teatrikülastuse ajaks. Koostöös Harku valla noortetoaga on korraldatud päeva- ja öölaagreid, väljasõite ja kultuuriretki. Teeme koostööd Peeteli kogudusega ja konsistooriumi diakooniatalitusega.
Päevakeskuses käib elav ringitöö: tegutsevad käsitöö-, loovus-, robootika- ja tantsuringid. Teist aastat töötab koolilaste draamastuudio. Täiskasvanutele pakume võimalust õppida mustlastantsu ja kaasa lüüa Shindo võimlemistreeningutes. Iga kuu viimasel reedel on toimunud teeklubi õhtud erinevate esinejatega. Teist aastat korraldas selts alkoholivaba jaanipäevapeo, kus osales üle saja inimese.
Meie kirikus on korraldatud Luterliku Maailmaliidu finantseeritud diakooniakonverents «Ühiselu kunst», avatud perepäevi ja heategevaid väljamüüke. Kogukonnakeskuses on korraldatud sünnipäevi ja suguvõsa kokkutulekuid.
Oluliseks sündmuseks sai Aino Järvesoo maalinäituse avamine tema 105. sünniaastapäeval. Räägime parajasti läbi maalide jätkuva deponeerimise osas. Peame seda parimaks võimaluseks nii maalidele kui kogukonnakirikule, mis on põhikirjaliselt seotud kiriku ehitaja Aino Järvesoo mälestuse jäädvustamisega.
Oluline ning märgilise tähendusega on see, et läinud aastal alustas kogukonnakiriku koorirõdul väljaehitatud klassiruumis õppetööd Harkujärve põhikooli 1.b klass 14 õpilasega. Rõõmustame meile osaks saava lastevanemate ning valla- ja koolijuhtide usalduse üle. Keskuses toimetavad ka MTÜ Igale Lapsele Pere ja MTÜ Minu Kareenid, kes korraldas läinud aastal kaks missioonireisi Tai ja Birma piiril elava kareeni rahva juurde, kus õpetati lastele inglise keelt, korraldati hügieeniabi ja hambaravi ning abistati ehitustöödes.
Olen alati teadnud, et kõik oleme olulised. Ja et me oleme väga erinevad. Ma usun, et talume üksteise erisusi, aga meil peab olema midagi, mis meid ühendab. Mõtlesin kaua, mis see on. Ja siis sain aru, et see on pühendumus. Mõni aeg hiljem sain aru, et midagi on veel vaja. Meil peab olema ühishuvi.
See ühishuvi võiks olla kogukonna areng: kodu- ja hingelähedased, kvaliteetsed ja kättesaadavad teenused ning vaba aja mõtestatud täitmise võimalused. Kogukonnakiriku toimimine on oluline ühishuvi realiseerimisel. Kindlasti leiame üles ka ühised väärtused. Turvalisus, lapsesõbralikkus ja perekesksus võiks olla nende hulgas.
Harkujärve kogukonnakiriku abil võivad inimesed mõista, et kirik on palju avaram ja kui soovite, siis ka rõõmurikkam kooslus, kui enamik eestlasi arvatagi oskab. Ja et sageli lihtsalt ajaviiteks peetavad harrastused ning huvitegevus arendavad noort inimest; et lastehoid võib anda elule ka väärtusaluse ja klass koorirõdul on ka lastevanematele luksus, mitte hädaväljapääs ruumikitsikusest.
Eriline rõõm on meil püsiannetajatest, kes iga kuu oma annetuse teevad. Neid on praeguseks seitse. Tänan kõiki toetajaid, kes on leidnud võimaluse panustada Harkujärve kogukonnakiriku taastamisse ja käivitamisse.

Yprus_13.03.2010 copy

 

 

 

 

Avo Üprus,
Harkujärve Kiriku Taastamise Seltsi juhatuse liige