Jeesuse saadikud
/ Autor: Kaido Soom / Rubriik: Päevateema ja palve / Number: 2. november 2011 Nr 43 /
Välismaal liikudes olen märganud, et tunnen ennast paremini nendes linnades, kus on olemas Eesti saatkond, sest tean, et mingite suuremate probleemide korral on siis abi lihtsam leida. Eesti saadiku olemasolu annab võõras paigas tuge. Riikidevaheline diplomaatia seisneb selles, et ühe riigi saadik on selle riigi esindaja võõral maal.
Nii on kristlane jumalariigi esindaja maailmas. Võõras linnas paistev kirikutorn kõneleb sellest, et siin on Jumala saadikud. Oma tutvusringkonnas on kristlane samuti Jumala saadikuks. Inimesed vaatavad kristlase peale ja otsustavad tema põhjal ka Jumala üle.
Riigi saadikutel on selles suhtes lihtsam, et mingi suurema probleemi tekitamisel kutsutakse nad tagasi, et riigile tekiks vähem häbi. Kristlast ei saa tagasi kutsuda. Tema esindab jumalariiki kogu aeg ja seepärast on temal raskem.
Inimesed jälgivad kristlasi kogu aeg. Kui pastor räägib armastusest, siis kõrvalseisja tajub ära, kas teda armastatakse koguduses tegelikult või on tegu vaid sõnadega. Kui kirik räägib andestusest, siis inimene saab aru, kas tegelikkuses annavad kristlased andeks. Kui räägitakse aitamisest, siis nähakse, kas kristlane on valmis ligimest toetama või lähtub ta ratsionaalsest omakasu printsiibist. Nende üllaste põhimõtete järgimine polegi igapäevaelus nii lihtne, kui esmapilgul tundub. Kuid just usu järgi elamisest sõltub inimeste hinnang Jumalale, kelle esindajad me oleme selles maailmas.
Kaido Soom