Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pöördumine kristliku töö tegijate poole

/ Autor: / Rubriik: Arvamus / Number:  /

Soovin teiega jagada oma rõõmu, et taas toimub 13.–14. novembril Tallinnas kristlikel väärtustel põhinev juhtimiskonverents GLS. Konverents on mõeldud koguduste juhtidele ja vaimuliku töö tegijatele.
Olen olnud 20 aastat juhtimise ainete õppejõud ja enne seda konsultant ning julgen väita, et juhil ei ole hea oma murede ja rõõmudega üksi jääda. Me kõik vajame teisi. Üks hea võimalus koos oma olukorda hinnata ja optimistlikumalt tulevikku vaadata on kuulata koos teiste õppetundidest tulenevaid kogemusi. Siis võib käesolev olukord hakata teises valguses paistma ja tekkida soov proovida teistsuguseid lähenemisi ning seada varasematest julgemaid sihte. Kõik on võimalik sellele, kes usub.
Seekordsel konverentsil on pööratud varasemast enam tähelepanu juhtimise sellistele külgedele, mida on raske kirjeldada ja keerulisem õpetada kui juhtimise põhitegevusi: kavandamist, töö korraldamist, inimeste motiveerimist ja kontrollimist.
Seekord räägitakse, kuidas pärast läbikukkumist uuesti püsti tõusta ja seda tugevamana kui enne. Seega, kuidas praktikas tuleb kõik kasuks sellele, kes usub. Räägitakse sellest, kuidas saada paremaks tagasiside andjaks. Kuidas teha seda nii, et tagasiside ei paneks selle saajat julgust kaotama ega rikuks suhteid. Räägitakse sellest, mida sisimas tunnevad ja mõtlevad naised ja mida mehed.
Samas on juttu ka organisatsiooni tasandil toimuvast. Kuidas muuta seda hoomamatut, mida on raske sõnadesse panna, kuid mida me kõik kohe tunnetame, kui kuhugi siseneme: organisatsiooni kultuuri. Saame teada, kuidas ära tunda võtjaid ja kuidas eristada vahetajaid. Kuidas saavutada, et andjaid ei kasutataks ära, vaid et just nemad saaksid organisatsiooni teljeks.
Juhtimine on teekond, mitte sadam. Igaüks meist on oma juhtimisega erineval kaugusel sellest punktist, kus me tegelikult tahaksime olla. Seega vajame momendil erinevaid lahendusi ja ideid. On veel palju teisi ettekandeid ja esinejaid. Tegelikult piisab juba sellest, kui igaüks saab ühe mõtte, mida ellu viima hakata ja seeläbi midagi oma koguduse jaoks paremuse poole muuta. Kui juht saab paremaks, võidavad kõik, on selle aasta GLSi loosung. Esinejate ja kavaga saab tutvuda leheküljel www.gls.ee.
Kui on võimalik, tulge konverentsile mitmekesi. See annab võimaluse pärast konverentsi kuuldut ühiselt ellu viima hakata. Konverents erineb tavapärastest ka selle poolest, et pärast ettekandeid saab kuuldut oma olukorrast lähtuvalt omavahel analüüsida. Kindlasti soovitan kohale tulla. Ja nagu õpetaja Laur ütles: kui tervet rehkendust ei jõua, tee pool. Antud kontekstis tähendab see seda, et kui mõlemal päeval tulla ei ole võimalik, siis ühel päeval vast ikka on.
Loodan teiega koos meie kirikule ja kristlikule maailmavaatele ühiskonnas suuremat kandepinda leida.

Alas, Ruth

 

 

 

 

Ruth Alas,
EBSi juhtimisprofessor,
Tallinna Jaani koguduse nõukogu liige