Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamat Eesti sõbra mälestuseks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

liebergBurchard Liebergi mälestuseks on ilmunud tema 100. sünniaastapäevaks mälestusraamat.

Raamatu «Burchard Lieberg – Jumala seikleja» ilmumiseks on tööd teinud Tiit Salumäe Eestis ja Mi­chael Schümers Saksamaal. Raamat ise ilmus eesti- ja saksakeelsena Martin Luther Bundi ja Gustav Adolf Werki toetusel. Väljaandjate soov on olnud, et inimesed mõlemas keeleruumis võiksid Liebergi elust ja tegevusest end inspireerida lasta. Kokku on kogutud mälestused teekaaslastelt, kes Liebergi elu ja tegevust väga erinevatest perspektiividest valgustavad.
Avaldatud on ka kaks Liebergi jutlust, millest esimese pidas ta 1938. aastal enne Eestist lahkumist ja teise 1992. a, kui oli juba Saksamaal pensionipõlve pidamas ja pühendunud Eesti abistamisele.
Burchard Lieberg sündis 27. juunil 1914. a Riias. Lapsepõlv ja kooliaeg möödus Tallinnas. Enne II maailmasõda õppis ta enne ümberasumist Saksamaale Tartu ülikoolis teoloogiat. 1980ndate alguses alustas Estlandhilfe kaudu Eestisse abi vahendamist. EELK nimetas ta 1991. aastal titulaarpraostiks. Bur­­­ch­ard Lieberg suri 21. oktoobril 2003. aastal.
Raamatut saab osta konsistooriumist.
Eesti Kirik