Sõnaviibe sajandi tagant: Eesti Kirik 17. aprillil 1924

/ Autor: / Rubriik: Eesti Kirik 100, Tulipunktis / Number:  /

Oleme ülestõusmisajas, on sõnum, mis on selle nädala lehenumbris esil.  Rõõmusõnumile keskendub esilehe jutlus ja valik vaimulikke luuletusi. Tutvustatakse plaani rajada pealinna uus kirik. Samuti et emadepäeva soovitakse taas kirikutes tähistada.  On uudiseid kodu- ja välismaalt, eraldi teated kogudustest.

17.04.1924 Eesti Kiriku esileht. Foto: Liina Raudvassar

Jutluse, mis algab esilehelt, aga jätkub pöördel, autor on juba oma eluajal kuldsuuks nimetatud Viljandi maakoguduse õpetaja Jaan Lattik.

Pealkirja all „Mis teie elavat surnute juurest otsite!“ tuletab pastor Lattik meelde, et see oli küsimuseks esimesel ülestõusmise pühal ja see on küsimuseks ka täna.

„Rahvas, kes oma lunastajat ja vabastajat hauast otsib, elavat surnute juurest, seesugune rahvas ei tõuse kunagi ise hauakünkast kõrgemale,“ manitseb pastor ja lisab, et peaksime olema rahvas, kelle hing tõuseks surmast kõrgemale töös, teaduses, laulus ja lootuses.

See oleks palverändurite käik

Kellegi leidmiseks on jutlustaja sõnul lihtsaim viis liikuda tema jälgi mööda. Jälgi, mis eriti selgelt esil hommikuses kastes. Minna Kristuse järel kuni tema hauani.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse