Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Anname au ja palvetame

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

On hea meel, et Eestis on viimased neli aastat aidatud märgata neid, kes oma tervist – nii vaimset kui ka füüsilist – on panustanud, et hoida ja kaitsta rahu kodumaal ja ka välismissioonidel.
Sinilillede õitsemisel ajal (sel aastal 1. maini) on Eesti veterane toetav sinilillekampaania leidnud tee inimeste südametesse. Vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimeste käsitööna valminud stiliseeritud toetussinililli on viimastel nädalatel näha olnud nii mõnegi inimese pluusil või mantlil.
Ka kirik pole kõrvale jäänud. Näiteks sai sinilille endale soetada eelmisel pühapäeval Tartu Jaani kirikus ja esmaspäeval toimunud Viljandi praostkonna sinodil Tarvastus ning ehk mujalgi.
Küllap pani eelmise Eesti Kiriku numbri lugeja ka tähele, et meie kiriku vaimulik on olnud koguni selle ettevõtmise algatamise juures. Nimelt kirjeldas juhtkirjas kaitseväe peakaplan Gustav Kutsar, kuidas ta ühes kaasvõitlejatega algatas 2013. aastal Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu, mis on saanud sinilillekampaania vedajaks.
Eesti sõjameeste mälestuskirikus Pärnumaal Toris toimus ka juba traditsiooniline pidulik jumalateenistus kaitseväe orkestri osalusel. Teenisid peapiiskop Urmas Viilma ja peakaplan major Gustav Kutsar. Tervitas kaitseminister Hannes Hanso.
Peapiiskop jagas Facebookis, et Toris süüdati veteranide ja vabadusvõitlejate mälestustuli, mis saadeti üle Eestimaa laiali. Lisaks tule õnnistamisele mälestati kirikus kõiki Eesti vabaduse eest langenuid ja kutsuti üles võtma veterane ja nende omakseid eestpalvesse pühapäevasel jumalateenistusel Eestimaa kirikutes. Eesti vabaduse eest võidelnud sõdurid ja vigastatud sõjamehed, langenud ja nende lähedased on auga ära teeninud kogu ühiskonna toetuse. Neid on märgatud. Anname au, palvetame ja mälestame!
Kätlin Liimets