EELK jätkab 170 kogudusega

/ Autor: / Rubriik: Sündmused, Uudised / Number:  /

EELK XXXI kirikukogu kogunes 30. aprillil Jõgeva kirikusse kevadistungjärguks ning kiitis muu hulgas heaks konsistooriumi eelnõu nelja piiskopkonna moodustamise kohta.

Piiskop Ove Sander (paremalt), peapiiskop Urmas Viilma, piiskop Anti Toplaan ja piiskop Marko Tiitus õnnistavad kirikuvalitsuse värskeid liikmeid Mattias Haamerit (paremal põlvitamas) ja Toomas Nigolat. Foto: Epp Sokk

Kevadistungjärgu päevakord oli tihe ning vastuvõetud otsused kaalukad, võib öelda, et ajaloolised. Kiriku tulevikku kujundavate küsimuste üle otsustamisel olid kirikukogu saadikud vabad oma seisukohta väljendama, anonüümsus tagati salajase hääletusega.

Otsustati moodustada neli piiskopkonda. Kirikuvalitsuse koosseisu uuendati. Lisaks senistele liikmetele kantsler Andrus Mõttusele, asekantsler Ülle Keelele  ja assessor Katrin-Helena Melderile valiti kaks noorema põlvkonna esindajat – Põlva koguduse õpetaja ja kiriku avalike suhete spetsialist Toomas Nigola ja kirikukogu noorim liige Mattias Haamer.

EELK koosseisu võeti Lasnamäe kogudus. Veel kinnitati EELK 2023. aasta eelarve täitmise aruanne ning 2023. aasta majandusaasta aruanne. Suurt tähelepanu pälvis peapiiskopi ettekanne „Olukorrast kirikus“, milles kirikupea võttis tulipunkti kiriku statistika perioodil 2013–2023. Kirikukogu kuulutas ka välja korraliste valimiste aja EELKs. Selleks on 3. november 2024 kuni 2. märts 2025.

Eesti Kirikule andis vahetult pärast kevadistungjärku intervjuu peapiiskop Urmas Viilma.

Kirikukogu hääletas ülekaalukalt konsistooriumi eelnõu poolt, mis jagab EELK neljaks piiskopkonnaks. Mis võis motiveerida saadikuid seda otsust tegema?

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse