Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muuta oma vaatenurka

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Vahel on elus olukordi, mis kipuvad sinust viimase jõu välja pigistama, ent probleem ei lahene, töö või suhe ei laabu. Midagi on valesti. Nagu sõrmenips maailma on kajanud viimasel ajal nähtud reklaamidest üks, kus tegelasteks väike poiss ja tüdruk, kes kiigub, jalad taeva poole. Tekst on umbes niisugune: on aeg olla täiesti aus, on aeg muuta oma vaatenurka ja olla täiesti õnnelik. Ja nii ongi. Reklaamitakse šokolaadi, aga väljaöeldud mõte on laiem ja sügavam. Just kinnistunud mõttemudel või teadmine, kangekaelsus, enesekesksus või muu põhjus takistab meid edasi liikumast ja seob raamidesse.
Läinud nädal tuletas meelde, et avatud mõtlemine ja tegutsemine aitab muuta meie elu. Ajalooliselt tähtis ja elumuutev on olnud kümme aastat tagasi kevadpühal langetatud otsus astuda Euroopa Liitu. Mulle meeldib Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Hannes Rummi mõte, et eesti keel ei ole lihtsalt sümbol, vaid üks ametlik keel Euroopa Liidus. «Kuna EL-i seadusandlus peab pidevalt kaasas käima kiirelt areneva eluga, siis arendab suur tõlkemaht vaevalt ühe miljoni kõnelejaga keelt pidevalt kõigis uutes eluvaldkondades ning suurendab välismaal huvi eesti keele õppimise vastu. Paljud meist kümneid kordi suurema kasutajate arvuga keeled võivad nii kõrgest arengutasemest ainult unistada,» kirjutas Rumm rahva enamusotsustusest, mis muutis oluliselt meie elu (21. aprill, Lääne Elu).
Kalendri järgi tähistati neljapäeval viilipi- ehk volbripäeva. Selle päevaga märgitakse inglise misjonäri Walpurga pühakuks kuulutamist katoliku ja õigeusu kirikus. 8. sajandil Saksamaal elanud nunna hauakivist hakkas voolama tervendavat vedelikku, mistõttu ta pühakuks kuulutati. Ilmselt valitses mingil ajal periood, mil paganlik ja kristlik arusaam võitlust pidasid, kumb peale jääb. Nüüd on see unustatud nagu Walpurgagi, aga kevade võidukäigu üle rõõmustab igaüks.
Kirikus on sinodite aeg ja mina unistan, et neil esitataks sügisel toimuvateks peapiiskopi valimisteks üles rohkem erinevaid kandidaate. Sest siis on vaatenurk laiem.
Rita Puidet