Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nädala persoon on ajakirjanik

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Kas te olete tajunud või mõelnud, et keegi inimene saab mõnel päeval mingil põhjusel teie jaoks oluliseks? Et erinevates loetud lugudes figureerib üks ja sama isik. Minuga vahel juhtub nii. Võimalik, et see on ametiga seotud eripära. 

Praegu pöörleb minu maailm ümber ajakirjanik Madis Jürgeni, kelle lehelood ja ilmunud raamatud on ikka huvi pakkunud. Tema on kirjutanud ka Saaremaal elavast ettevõtjast Jon Enderist, kellest sai kunstnik Aapo Pukile Jeesuse prototüüp. Dokumentaalfilmi sellest, kuidas Tartus Pauluse kirikus olev Jeesuse maal sündis, saab näha järgmise esmaspäeva, 18. aprilli õhtul pärast sinodikoosolekut. Aga mõtted viisid Madis Jürgenini hoopis seoses tema poolelioleva raamatuga. Kirjutanud varem rindeoperaator Ivar Heinmaast või Liibanonis pantvangi võetud eestlastest, on temalt nüüd oodata uut raamatut, sedakorda topeltmõrvast Türil. 5. aprillil möödus 32 aastat päevast, mil tapeti kirikuõpetaja Harald Meri ja tema koduabiline. Teame, et mõrv jäigi lahendamata. 

Ei arvagi, et ajakirjanik Sherlock Holmesi kombel loo lõpuni lahendab ja ütleb, et süüdi on see või teine kodanik. Ent valgust heidab raamat tollele keerulisele üleminekuajale kindlasti ega lase unustada, et meie iseseisvus ei tulnud lihtsalt. Tollele ajale mõeldes meenub alati ka minuga samas majas elanud noormees. Sai temaga ikka vahel mõtteid vahetatud ja kohvi joodud. Usun, et kuuleksime temast ka praegu, ilmselt kui muusikust. Paraku jäi ta neil iseolemise tõestamise aastail kadunuks ja juhtum jäi samuti lahendamata. Usun ja loodan, et Eestis midagi taolist enam ei kordu. 

Ootan põnevusega uut raamatut ja päris kevade saabumist. Ühes intervjuus on Madis Jürgen öelnud, et kümmekond aastat tagasi tundus talle lehemehetöö väikest vaheldust vajavat, et mõistus pähe jääks. Seepärast hakkas ta maakodu rajama. Väljas on küll vilu, ent siiski kevad. Nautigem seda!

Rita Puidet