”Naelapea pihta” tutvustab lastele usku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Laste- ja noorsootöö ühendus on välja andnud tõlkeraamatu ”Naelapea pihta! Luterlik usuõpetus lastele”. Seda jagatakse kogudustele tasuta.

Ilmunud on tõlkeraamat ”Naelapea pihta! Luterlik usuõpetus lastele”. Foto: Salome Olenius

Raamatus seletatakse lihtsalt selliseid teemasid nagu Jumal, Jeesus, patt, palve, Piibel, ristimine, leer ja see on tõlgitud soomekeelsest Sley-Media 2016. aastal välja antud Sirpa Laurila teosest ”Naulan kantaan! Luterilaista kristinoppia lapsille”. Raamatu autor Sirpa Laurila tervitab eestikeelset tõlget: „Ma loodan, et see tutvustab suurtele ja väikestele lugejatele Jeesust ja seda, kuidas pääseb taevasse.”

Idee sellist raamatut kirjutada sai autor Sley-Media tolleaegselt tegevdirektorilt Hannu Kippolt, kes oli USAs näinud sarnast ingliskeelset raamatut. Teos sündis koostöös illustreerija Anna Polkutiega.

LNÜ tegevjuht Triin Salmu tellis soomekeelse raamatu tõlke diakon Ann Tammelt ja koos keeletoimetaja Kaire Petrenkoga kohandati tekst Eesti oludele sobivaks. Teoloogilist nõu andis Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets, toimetaja oli Salome Olenius.

Eestikeelse raamatu ilmumine sai teoks tänu kirjanik Sirpa Laurila Soomest kogutud annetustele ja seetõttu jagatakse seda ka tasuta. Raamatuke võiks sobida lastele alates 3. klassist. Esimene trükk on juba laiali jagatud ja teine trükk on valmis. Kõik huvilised on teretulnud seda tellima laste- ja noorsootöö ühendusest.

Salome Olenius

Raamatu ilmumisele aitasid kaasa (vasakult) LNÜ tegevjuht Triin Salmu, autor Sirpa Laurila ja toimetaja Salome Olenius. Foto: Salome Oleniuse erakogu