Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palav suvenädal

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Suvi tähendab alati muudatust elurütmis, rõõmustab see, kellele muudatused meeldivad, teised kiruvad meie temperatuurikõikumisi hiljutiselt –10 kraadilt öösel +30ni päeval. Nelikümmend kraadi kohanemist. Eestisse mujalt maailmast konverentsile saabujad aga panevad pahaks, et mitte kusagil ei ole paigaldatud konditsioneeri. Tegusam rahvas ei pane ilma tähelegi, sest kokkulepitud kohtumised, tööd jm tahavad tegemist, kus siis aega ilmast rääkida.
Neljapäeval arutati Tartus eetikakomisjoni eestvõttel veel kord eutanaasia võimalikkuse küsimust Eestis, mis ajakirjanik Andrei Hvostovi terava kirjutisega Päevalehe Laupäevalehes palju vastukaja tekitas. Arstid ütlevad ikka, et nemad ei saa seda teha. Vaimulikud ja hingehoidjad kuulevad seda soovi sõltuvalt tööpostist isegi paar korda nädalas. Arutelu jätkub. Ka Hollandis ei jõutud selle lubatavuseni paari nädalaga, vaid kulus palju kauem aega.
Ilmus Martin Lipu elu vaatlev mälestusteraamat, eile toimus Tartu kirjanike majas kirjanduse- ja rahvaluulemehe Udo Kolgi mälestusüritus seoses tema raamatu «Folkloori olemust otsides» ilmumisega. Pühapäeval pühitses peapiiskop Andres Põder Tallinna Peeteli kirikus kella, mille torni kinnitamiseks käib praegu korjandus. Peapiiskopi kõne kinnitas Peeteli koguduse endast palju andvatele lõputu sotsiaalse töö tegijatele, et nende panus kogukonda on kõrgelt hinnatud.
Aasta pikemate ja valgemate päevade sisse kavandatakse kord aastas peetavad üritused, sugulased saavad üle hulga aja kokku, suvepäevad koondavad kolleege üle Eesti ja kaugemaltki, kõikvõimalikud suvelaagrid rõõmustavad, et ilm sobib ka suvitamiseks. Laulupäevad kõlavad vabas õhus – laulda on isegi toredam kui kuulata.
Suve saabumine muudab inimesed heldemaks. Ka Olari Taal kinnitas veel kord ajakirjanduses, et raha ei tee kedagi õndsaks.
Juune Holvandus