Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pimeduse vastu aitavad helged hetked

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Helgeid hetki on advendiaeg täis.
Ilmavanal on kahtlemata samuti vaja tormide ja tuulte limiit aasta lõpuks ära kulutada. Küllap tal on oma rehnutipidamine, tegemine, kuhu inimestel polegi mõtet nina toppida.
Elektrimüüjad tuleb siit kahjuks välja arvata. On huvitav ja kurb, et hoolimata elektri ammusest leiutamisest peavad nii paljud Eesti majapidamised üle nädala istuma ja ootama parandajat ajal, kui valgust kõige rohkem vaja oleks. Isegi lumehangesid pole ees. See osa rahvast järgib küünlavalgel esivanemate kommet pimedal ajal mõtiskleda, endasse vaadata, aega maha võtta. Niisiis ärgem pahutsegem mustade jõulude üle, sest valgus on kohe tulekul.
Jõulurahu, mille peapiiskop Andres Põder pühapäeval Jõgeval välja kuulutas, on parim aeg, et pidada meeles neid, kelle järele süda igatseb, kuid kelle arvelt tihtilugu kallist aega peab tähtsamatele asjadele kulutama.
Terve detsembrikuu enamikul meist tuhatnelja traavides käest kulubki. Asjal on ka hea külg: nimelt on see väga tõhus vahend pimeduse vastu.
Üks jõulupidu ja kokkusaamine järgneb teisele, paljusid häid sõpru, vanu kolleege ja kursusekaaslasi pole, nagu selgub, terve aasta jooksul üldse näinud. Nüüd jõuluootuses, advendiajal on selleks parimaid hetki, et pühade kätte jõudes poleks enam vaja kiirustada.
Detsembrikuu on alati rikas kontsertidest, erandiks pole tänavunegi. Kui aega oleks, võiks linnarahvas kasvõi igal õhtul käia kuulamas midagi ilusat ja helget. Ka telepildi vahendusel jõuab neid mitu kodus kuulajani.
Väga mitmele on tulnud pähe teha just nüüd kellelegi üllatus. Advendiküünlad on aknalaual ja soojus on inimeste hinges, ülalttulevat valgust peegeldavad mõlemad.
Juune Holvandus