Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suve tegususest

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Suvehari on saanud mööda, suur hulk kavandatud sündmusi ka. Linnast väljas asuvaile kirikuhooneile tähendab päikseline suvi alati lahtisi uksi sõna heas ja otseses mõttes. Alles suve lõpuks tuuldub paksudesse müüridesse kogunenud talverõskus ära. Enamik Eestimaa kirikutest on teelistele avatud.
Inimesi liigub suveajal rohkesti, eestlased reisivad ise ja aina enam tuleb siia rahvast maailmast. «Teeliste vastuvõtmine lisab võimalust inimestega Jumalast kõnelda,» ütles Risti õpetaja Annika Laats. Kuigi Risti kogudus on väike ja Via Balticast mõnevõrra kõrval, on suvi olnud väga töine. Koguduseliikmed on iga päev, v.a esmaspäeval, kirikus valves. Hea meel on leerilaagrist ja restaureerimiskursusest.
Harju-Madisel on suve pühapäevadeks kavandatud pühakirja teemadel sõnumi kuulutamist. Inimesi juhib sügavama mõtiskeluni sageli mõranenud elu, ja siis on lohutav kogeda, et sama murega on leitud lohtu juba tuhandete aastate eest.
Aasta jagu eeltööd nõudnud sündmused toimuvad samuti suvel. Rõngu kirik tähistas oma 600. aastapäeva ja tõi üle Eesti rohkelt rahvast kokku, eriti laulurahvast. Võrus said teoks Eesti Metodisti Kiriku eestvõttel kõigi linnakoguduste ühised misjonipäevad, mis tähendas paljude inimeste südamest tulevat soovi jagada ka teistega seda head, mille osaliseks ise on saadud. Tegelikult on iga jumalateenistuski misjon, kuulutus heast sõnumist.
Suvi tähendab pea iga koguduse jaoks ka lastelaagrit. «Järeltuleva põlve õigeaegne suunamine annab alati paremat tulemust kui ümber kasvatamine, ehkki ka sellesse tuleb Jumala abiga uskuda,» ütles õpetaja Avo Üprus, kel käsil uus vanglast vabanenute tugiisikute õppekursus.
Juune Holvandus