Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tõrvatilgad pidupäevas

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Tartu rahu 100. aastapäeva tähistamisel Emajõe Ateenas võis rõõmu tunda linnavalitsuse poolse linna kaunistamise üle – peatänavad, keskus ja eriliselt Raekoja plats olid väärikalt pidurüüs. Sama ei saanud kahjuks väita eramajade rajoonides. Ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias võis sarnast tõdemust lugeda ka Tallinna, Harjumaa ja Lääne-Virumaa kohta. Teistest piirkondadest andmed puuduvad.
Eesti Lipu Seltsi juhatuse esimees Jüri Trei, kes on olnud aastakümneid Tartu rahu tähistamisega tihedalt seotud ja kes pidupäeval Tartus viibis, jagas oma arvamust: „Linn panustas tõesti linna kaunistamisse, see oli väga kena. Teisalt panin kalmistul Uku Masingule, Jakob Hurdale, Isidor Levinile küünlad ja tagasiteel märkasin, et kõrvaltänavatel polnud peaaegu ühtegi lippu väljas, ainult tühjad vardaotsad … See on natuke piinlik. Oli ju suur pidupäev! Mul süda valutab seltsi esimehena. Kogu aeg teeme üleskutseid. Kellele neid teeme? See oli ju Tartu suur pidupäev! Arvestades veel Venemaa-poolset avaldust, et Tartu rahu ei kehti, seda enam oleks see pidanud inimesi ühendama ja ärgitama lippe heiskama.“
Teise tõrvatilgana jäi silma, et riigitelevisiooni ETV uudistes ega ka päeva kokkuvõtvas saates ei jätkunud sekunditki telepilti rahvarohkele tänujumalateenistusele, mis oli ametliku programmi osa. Tunnustada tuleb Tartu linna, Postimeest ja Õhtulehte, kel jagus tähelepanu ka sündmuse kiriklikule tähistamisele. Õhtuleht vahendab ka mälestustseremoonial Kalevipoja monumendi juures valitsenud meeleolu. Presidendi kohalolu märgates hakanud rahvas sümboolsetele summadele kihlvedusid sõlmima, kas president Kaljulaid ka kirikusse jõuab. „Paljude kristlaste rõõmuks väike ime ka juhtus,“ kirjutab Õhtulehes Arvo Uustalu.
Kätlin Liimets