Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Uuele aastale vastu pisut rõõmsamalt

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Mida muud ma saakski öelda. Jah, olen näinud pilti Ukrainas Donetski oblastis hävitatud kirikust. Pilt tekitab küsimuse, kas on tõesti võimalik, et nädal tagasi purustati rusudeks kaunis pühakoda. Meie kaitseväe juhataja Martin Herem kutsub jätkuvalt panustama riigi julgeolekusse, sest „isegi Ukraina võit ei tähendaks Eestile Venemaa ohu lõplikku kadumist“. Kahjuks jätkub sõda ja alanud uus aasta pole toonud muutust. 

Ka meie peame panustama riigi julgeolekusse, kuid iga inimese tasandilt rõõmustame, et riigieelarve seadusega on tõusnud vanaduspension, mida saavad tänu koostööle riigiga 1990ndate algusest ka vaimulikud. Käesolevast aastast on eeldatavasti keskmine vanaduspension 704 eurot kuus. Summa pole suur, kuid tunneme heameelt paljude emerituuris olevate vaimulike üle, et nad pisutki paremini saavad hakkama üha kasvava hinnatõusuga. Täpsemalt saab uurida juba sotsiaalkindlustusameti kodulehelt. Ja uskuge, minu jutus puudub sarkasm, sest minulgi on aeg pensionipõlvele mõelda. 

Kui ringi järjest koomale tõmmata, siis kindlasti leiab positiivset igast kogudusest, olgu siis Harju- või Võrumaalt. Nii esitleti kolmekuningapäeval Omniva, Kirikufondi ja koguduse koostöös valminud postmarki ja ümbrikku, millel kunstnik Riho Luuse on seekord kujutanud Pärnu Eliisabeti kirikut.  Praegu on küll juba hilja uusaastatervitusi saata, aga küllap on näiteks vanaemal hea meel postkastist kellegi kalli inimese kirja võtta. Küllap tunneb kirja saatjagi naudingut oma mõtteid paberile kirja pannes.

Kogudused saavad hakkama erinevalt, kogevad erinevaid emotsioone, aga kogunevad ikka pühapäeviti jumalasõna kuulama. Muidugi pole kogudustes probleemidest puudust, aga loodetavasti saadakse neist ühiselt jagu ja tuntakse koosolemisest ja -mõtlemisest rõõmu. Eesmärk on ju kõigil üks – olla Jumala ligi ja kogeda tema väge.

Rita Puidet