Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valgeks lumetatud uude

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Milline oli mööduv ja mida oodata uuelt, sellest kõneldi seltskonnas ja mõeldi omaette. Lootuses pidet leida külastati kirikut  ja tunti huvi, mida arvavad juhid.
President nimetas lahkuvat aastat logisevaks. Maailm, millega me harjunud oleme, läks paigast lahti, nimetas ta oma aastalõpukõnes, täpsustades: «Nägime meie põlvkonnale tundmatut põgenike ja pagulaste voolu Euroopasse ning nägime sõda nii Euroopas – Ukrainas – kui ka kaugemal, Süürias, kuid sellegi mõjud ulatusid siia Euroopasse.»
Eesti Ekspress valis aasta 2015 persooniks pagulase. Väljaande kristlasest peatoimetaja meenutab Matteuse evangeeliumi esimeste jõulude kirjeldusest, «kuidas pärast kulla, viiruki ja mürriga varustatud tähetarkade saabumist keset ööd põgenesid Joosep ja Maarja koos Jeesusega Egiptusesse». Püha perekond asus paguteele. Kui sarnased toonasega on praegu teele asunute motiivid ja olud, see on ühiskonna üksmeelt lõhkuvate vaidluste aluseks.
Hennessy uusaastakontserdil Estonia kontserdisaalis mängiti Cyrillus Kreegi 1938 kirjutatud teost «Pax, wo bist du» (rahu, kus sa oled), mille tekst kõlab tänapäevaselt: Kõik rahvad ihkavad rahu, rahu, maailma see küll ei mahu, mahu /…/ kahju!
Ainult armastus saab muuta pimeduse valguseks, ütles peapiiskop oma pühadeläkituses. Kirikujuhi väite ilmestuseks lumetati maa pärast rohemusti jõule, et meil hõlpsam oleks uskuda valguse võitu pimeduse üle.
Liina Raudvassar