Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rõõm vabadusest

/ Autor: / Rubriik: Juhtkiri / Number:  /

Missio Läänemaa 2021 logol, mille kujundas Piia Saak, on sinimustvalge looduspildiga ristis huvitavalt ühendatud Eestimaa ja ristiusk.

Täna võib öelda, et see kauaoodatud suursündmus on möödas, aga missio jätkub. Jätkub inimestes ja kogudustes, sest Jumala armuaeg kestab ja kes siis muu peab kandma maailmale head sõnumit kui iga kristlane ja iga kogudus. Missio tegevuste läbi anti võimalus ühiselt seda sõnumit jagada. Missionädala jooksul toimus üle kaheksakümne ürituse. Koguduste panus näitas, et ollakse valmis võtma vastutust ja tegema tööd kirikutes toimuva tutvustamiseks ja uute inimeste kaasa kutsumiseks. Missionädal sündis EELK Lääne praostkonna koostöös kohalike omavalitsuste, Eesti Kirikute Nõukogu, EELK Misjonikeskuse ning mitmete asutuste ja ühingutega. Neljapäeval toimunud palvushommikusöögil pidas ettekande kogukonna ja kiriku koostööst Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm. Endine europarlamendi liige Tunne Kelam tutvustas palvushommikusöögi traditsiooni maailmas.  

Meeldejääv oli reedel Eesti iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva tähistamine, kui Haapsalus Lossiplatsil toimus koosolek, mis algas umbes 200 mootorratturi lipusõiduga läbi linna. Saime Eesti Lipu Seltsilt kasutada 30 sinimustvalget majalippu, mida mootorratturid vöö vahele kinnitatult sõidutasid politsei eskordiga Lossiplatsile. Kaitseliidu Lääne malev võttis need lipud rivistatult tseremoonia ajaks hoida. Laupäevane perepäev ja jumalateenistus said toimuda vabas õhus. Jumal andis meile ilusa ilma, mis on eriline põhjus tänuks. 

Osavõtjate arv oli praeguste andmete järgi selline, mida prognoosisime. Oma jälje jättis viiruse leviku kasv. Mitmed väliskülalised jäid tulemata. Aga nad saatsid oma tervitused. 

Soome Rahva Piibliseltsi poolt saatis tervituse juhataja Ulla Saunaluoma, kes kirjutab: „Tunneme rõõmu ja tänu kõige selle muutva väe üle, mida evangeelium Jeesusest Kristusest endasse peidab. See evangeeliumi vägi julgustas 30 aastat tagasi asuma üheskoos tööle missioid korraldama. … Meie maailm on nende kolme aastakümne vältel tugevalt moondunud. Muutunud keskkonnas meie ülesanne on jätkuvalt endine.“

Konverentsi lõpus esitlesime misjonikeskuse raamatut „Usalduse viljad“, mis kajastab viimase 30 aasta vältel EELK misjonivaldkonnas toimunut läbi 129 koostööpartneri kirjutise.  Meil oli au, et nii konverentsil kui ka missiojumalateenistusel tõi tervituse Luterliku Maailmaliidu peasekretäriks valitud EELK vaimulik Anne Burghardt. 

Peapiiskop Urmas Viilma tervitas konverentsirahvast ning jutlustas piiskopilinnuse hoovis tänujumalateenistusel. Pean väga oluliseks Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhtide palvehetke jumalateenistusel, mis väljendab usklike osadust ja kirikute ühtsust. Olime palves Jumala kõnet kuulamas ja meelt parandamas, et raske haiguse levik peatuks ja inimesed terveneksid nii hinge kui ihu poolest. Täna õhtul kell 20.00 on see jumalateenistus nähtav Pildiraadio kanalil http://www.pereraadio.com/pildiraadio/.

Ütlen tänu misjonikonverentsil „Kogudus, osadus, osaduslik kogukond“ osalejatele, kes pidasid oluliseks kohale tulla ja töötasid kaasa kas ettekannetega või rühmatööd juhtides ning rühmatöös osaledes. See, mida me missioga Läänemaal ütlesime, jõudis läbi Tõnis Mäe prohveteeringu kogu Eesti rahvani. Jumal kõnetab meid ja kutsub meeleparandusele. Missio protsess tuletab igale ristitud inimesele meelde, et me saame oma unikaalse jumalasuhte kaudu uuendada maailma sellega, et ei vaiki, vaid tunnistame oma usku. Kõnetajaks on Jumal ise läbi koguduseliikmete. 

Missio on üks võimalus vahendada Jumala kõnet koguduse välja tulemisega mugavustsoonist maailma keskele, kuulutades sõnumit Jeesusest Kristusest oma aja kontekstis. „Inimeste käes võimatu on Jumala käes võimalik“ (Lk 18:27).Esimene missio Eestis toimus kolmekümne aasta eest. Eesti sai vabaks kolmkümmend aastat tagasi. Seda meenutasime Jumalat tänades kõikidel missionädala ettevõtmistel. Loodan, et rõõm vabadusest jäi kõlama sõnavõttude, muusika ja lauluhelidega kõigi osalejate südames. 

 

 

 

 

Leevi Reinaru,

misjonikeskuse juhataja