Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Suvine vaimulik leivalaud

/ Autor: / Rubriik: Juhtkiri / Number:  /

Suvi läheneb kiiresti. Ees ootab palju huvitavat ja põnevat. Eestimaa suve ilmestavad tuurid ja lõbustused, laulupeod ja tantsupeod ning kuulsad staarid ja bändid. Suvine ajaviide on rikkalikum, kui jaksame kaasa elada. Paljud aga plaanivad minna reisile. Maailm on avatud ja kutsub. Kui rahakott lubab, siis leiab igaüks uue ja põneva sihtkoha, mida külastada või kus puhata.
Mina kutsun sind, hea Eesti Kiriku lugeja, Soome. Helsingist ligi tunniajase autosõidu kaugusele Vihtisse. Seal peetakse 11.–12. juunini Soome Misjoniseltsi suvepäevi. Päevade sissejuhatus toimub juba reedel, 10. juunil misjoni-sümpoosioniga Helsingis misjoniseltsi majas. Sümpoosioni üldteemadeks on usk, usundid ja elu. Ettekanded käsitlevad ajakohast põgeniketeemat Euroopas ja arutletakse sellest tulenevate tagajärgede üle tulevikus. Vaadeldakse kristlaste ja islamiusuliste jumalakujutlust ning peetakse ettekanne kirikumisjoni tööst multikultuurses maailmas ja Soomes.
Misjonipäevade teema on võetud turistikaardilt, milliste ees oleme kõik seisnud ja sellelt oma kohta otsinud. Tavaliselt on selleks punane täpp ja juhises on selle juures kommentaar: oled siin. Olen kümneid kordi reisinud laeval Soome ja iga kord on abiks laevakaart, millel on võimalik tuvastada oma asukoht ja teha selgeks teekond soovitud kohale laevas.
Misjonipäevade teema selgitab sulle sinu kohta kirikutöökaar­dil. See on jumalariigi töö kaardistamine oma ajas ja kohas. Misjonitööle ja oma suhtumisele sellesse mõeldes sünnib küsimus, milline on minu hoiak misjonitöö suhtes, milline on minu koguduse ja kiriku suhe misjonitöösse. Teema kutsub vaimulikule enesevaatlusele ja päevade programm pakub selleks mitmeid erinevaid võimalusi. On piiblitunde, jumalateenistusi ja kontserte. Erinevate ametialadega inimeste kohtumisi, näiteks bussijuhtide kogunemine, ja palju muud.
Kogupereprogrammi juhib Anna-Mari Kaskinen Vivamo piiblikülast. Espoo piiskop Tapio Luoma räägib piiblitunnis Jumala ligiolust kannatuste, kriiside ja põgenike maailmas. Laupäeva õhtuprogrammis on aga eriline osa, sest kella 20.30st on misjonipäevade pealava Eesti kahe kirikukoori päralt. Üles astuvad Hageri koguduse koor Lambertus ja EELK Misjonikoor. Misjonikooril on esinemised ka väljaspool misjonipäevade kava reedel Tapiolas ja pühapäeval, 12. juunil Järvenpää kirikus. Pühapäevases kavas on piiskop Matti Repo piiblitund tulevikulootusest. Järgmises programmiosas, kus räägitakse praktilistest misjonitegevustest, osaleb ametivend Marko Tiirmaa Otepäält. Misjonipäevadel õnnistatakse tööle misjonärid ja päevade lõpus esitleb oma sooloplaati gospelmuusik Pekka Simojoki.
Meil on veel mitmeid võimalusi külastada misjonikeskuse koostööpartnerite suvekokkutulekuid. 17.–19. juunini toimuvad suvekokkutulekud Külvaja misjoniseltsil (Kylväjä) Poris, Rahva Piibliseltsil (KRS) Sõna Kangasalal, Evangeelsel Misjoniühingul (ELY) Lapual, misjoniühingul Rahusõna (Rauhan Sana) Vantaas Energia-keskuses. 30. juunist 3. juulini on suvepäevad Soome roostikeelsel evangeeliumiühendusel (SLEF) Helsingis. 1.–3. juulil on misjonipäevad Rahvamisjonil (Kansanlähetys) Ryttyläs, Soome Evangeeliumiühingul (SLEY) Virratis. 7.–10. juulini Herättäjä-juhlat Vantaas, 20.–24. juulini Norra Misjoniseltsil (NMS) suvepäevad Sjusjoenis.
Kõikidel nendel suvepäevadel on sisukas programm. Kui puhkuse ajal võtta ette reis kristlaste kokkutulekutele, siis on sellest palju kasu. Kohtud uute õdede-vendadega, leiad usus osadust tavalisest suuremas osaduskonnas ja kindlasti saad palju uusi kogemusi. Kui sul ei ole võimalik sõita Soome või Norrasse, siis kutsun sind osa võtma misjonikeskuse ja Võru praostkonna ühisest suve suurüritusest «Kae üles» 14.–21. augustini Võru praostkonnas. Saad tutvuda misjonipäevade programmiga interneti kodulehel http://heldetaevas.ee/. Päevad pakuvad mitmekülgset kava Võru praostkonna kogudustes, aga nende päevade sisse jääb kogu Eesti rahvale oluline sündmus: 20. augustil on taasiseseisvumise 25. aastapäev. Sel päeval koguneme Põlvasse praostkonna laulupäevale ja taasiseseisvumise tänu­üritusele. Tere tulemast! Suvepäevad on pikad, aga suvi lühike. Kasuta siis aega arukalt ning ära oma hinge ja vaimu eest hoolitsemist unarusse jäta.

Leevi Reinaru

 

 

 

 

Leevi Reinaru,
misjonikeskuse juhataja