Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tulevikku panustades

/ Autor: / Rubriik: Toimetaja ringvaade / Number:  /

Andres Lehestik

Vahel tuletab sõber Internet meelde kodus ees ootavaid töid – lillesibulad on vaja mulda panna. Sest Eesti Rahva Muuseum jagas üleskutset koguneda kolmapäeval, 20. septembril muuseumi juurde, et inimesed aitaksid mulda panna 12 000 nartsissisibulat. Sibulad oli muuseumile kinkinud lillekasvataja Kalle Nurm. Võimalik, et minulgi on kodus temalt ostetud lillesibulaid. Oleks tahtnud ilusa ettevõtmisega liituda, aga igapäevatöö kahjuks ei lubanud. Nüüd jääb kevadet oodata, et muuseumi juures õite ilu nautida. Aga muuseumi meie pärandiga tutvuma tasub kahtlemata igal ajal minna.
Kui praegu aega muuseumi minekuks napib, siis ERMi kodulehte külastades rumalamaks ei jää. Mina polnud varem kuulnud, mis on küüp. Kui mõelda koolilaste puidust pinalile, siis võiks sellegi kohta öelda küüp. Sest õigekeelsussõnaraamat annab selgituseks, et tegu on lükandkaanega karbiga. On meilgi selline kodus ja alanud kooliajal on kohane seda unustusse jäänud sõna meenutada ning edaspidi kasutamagi hakata.
Et hindaksime esivanemate pärandit, peetakse meil muinsuskaitsepäevi. Sel aastal algavad need homme, 28. septembril. 30 aastat tagasi asutati muinsuskaitseamet, aga 732 aastat tagasi sai Paide linnaõigused. Linna aastapäeval antakse Paides üle tunnustused neile, kes on teinud südamega oma tööd ja teinud rohkemgi, kui neilt oodati.
Erinevate Eesti kogudustega, teiste hulgas Paide Püha Risti kogudusega on olnud seotud Braschede suguvõsa. 28. septembril tutvustatakse Paides Wittensteini tegevusmuuseumis Rhona Brasche Villanueva mälestusteraamatut „Minu rändurielu“. Californias elav autor on mitu korda Eestis käinud ja kõnesolevas raamatus tutvustab ta baltisaksa vaadet meie ajaloole. Raamat on müügil Apollo raamatupoes.


Rita Puidet